Some career advice from Jon Claerbout [Polish Translation]

 

Original in English by Jon Claerbout

Nauka Czy Komputerami?

Porady poniżej zapisaliśmy się na długo przed 1999 r. dot com biust.

Jest on także powiedział … “Nie chodźcie do Elfów na counsel, powiedzą obu no i tak.” “jest on rzeczywiście?” …
“Elfy rzadko udziela porad niestrzeżony, dla porady jest to niebezpieczny podarunek, nawet przed mądrymi i mądrym, a wszystkie kursy mogą wykonać źle.” — Tolkiena

Piętnaście lat temu, po cichu liczyłem na piwo albo dwa, kilka studenci mogą przedostać się do tego zalecenia:

Spróbuj wykonać zadanie na U.S. Geological Survey. Tam nie trzeba martwić się o konkurencję. Academia posiada miano wieży z kości słoniowej, ale jedne z najbardziej akademickie ludzie wiem rozliczane są bardziej komfortowo w dużych przedsiębiorstwach. Na przeciwległym extreme są geophysical umawiających się przedsiębiorstw. Kim są Twoi konkurenci zawsze próbuje podcięte, a oni często będzie sukces.

Zabierzmy nauczył nas, że pracownicy administracji rządowej i gigantycznych firm ponieśli ogromne choroby gośćcowe i zwolnienia grupowe. Życie w ankiecie firma jednak, okazał się być szalona, zawsze mamy na myśli to bylo.

Należy sprawię, że moja kariera w komputerach?

Odbicie sejsmologii jest silnie nanometrowa z obliczeń. To sugeruje, że być może wolisz mieć wspaniałą karierę w komputerach. Użytkownik może wybrać karierę w komputerach bo

Istnieje wiele dobrych szans, ponieważ komputer świat zmienia się nieustannie, i że stawia młodych ludzi na równej stopie z ludzi starszych.

Podczas mojego życia, komputery zawsze były przechodzące rewolucyjne zmiany. Kiedy byłem mały, a oczekiwanym drugim studiowałem lamp próżniowych. Jako starszy, studiowałem, tranzystory i błądził gdybym kiedykolwiek je zrozumieć, jak również wywnioskowałam lamp próżniowych. Przed długim, tranzystory zostały zastąpione przez układy scalone. Gdy przybyłem w Stanford, zdałem sobie sprawę, że znaczna część Stanford’s EE wydział był nieaktualny, ponieważ ich pola zmieniły się tak szybko. Studenci w EE były dobrze poinformowana zalatwic MS, a następnie odstawić, bo przemysł przesunięte tak szybko wyprzedzić zostalam programy, z których wiele było hidebound ze swoimi profesorami. Następnie computer science split z EE. Byłam zachwycona, by stać się właścicielem Fortran compiler (wcześniej uniwersytet miał tylko jeden) i do przejęcia obowiązku utrzymania systemu operacyjnego. Następnie nastąpił długi spadkowe języków.

Byłem w czołówce interaktywnych programowania graficznego z Sunview. W ciągu kilku krótkich lat, Sunview umarł; każdy potrzebny do nauki Xwindow. Teraz powinniśmy poznać TCL/TK lub Open GL lub Java. Dowiedzialem przetwarzanie tekstu w troff. Wtedy wszyscy na uniwersytetach przełączony na tex, (jestem pisanie tego surowego w html) i wkrótce będzie coś nowego, zapewne MathML. (abstrahując już od ludzi, wzywające nas do nauki MSWord, Ramka, ….), aby utrzymać moje nerwy z powtarzalności obliczeniowo wyników badań i nauczył się najpierw upewnić, potem musiałam przekonwertować do tortu, a następnie gmake). [pięć lat później słyszę będziemy włączono Phython i bułeczkami.] jeden język, że przestałem do zadań administracyjnych jest AWK. Posiada on służył mi dobrze, ale na młodsze osoby, powiedziałbym, ”Poznaj PERL 999.” [pięć lat później, teraz to Python 999.] mam stać w miarę biegły w języku C i Fortran77 ale wolę wiedziałem lepiej Fortran90 i czasami marzę o C i Java. Oprócz wszystkich tych języków, niektórzy koledzy nakłania nas do pracy zamiast w jeden lub Matlab, a mogą one okazać się prawdziwe. Taki buzz języków! Chcesz nauczyć się mówić w języku chińskim i rosyjskim zbyt? Jest już za późno. Użytkownik rozpoczął już w dzieciństwie.

Tak, aby każdy, kto myśli, że komputery są dobrym wyborem kariery, ponieważ młodzi ludzie są na równi ze starszymi ludźmi, muszę tylko zapytać,

Czy planujesz pozostać młodym na zawsze?

Matematyka, inżynieria i geofizyka mają swoje odwieczne verities: analiza Fouriera, równań maxwella, sprężystość, różnic skończonych, operatorów, eigenvectors adjoints, koniugat, gradient-komunikowanie, oczekiwaniem i covariance, moveout korekt, acoustic imaging, zgadywanie błędów, widma, lista jest długa. Poznawała te rzeczy i nauczyć się je dobrze, ponieważ mogą one służyć na długie lata. Oczywiście musisz wiedzieć komputery zbyt w celu wprowadzenia tych fundamentalnych zasad. IMHO podstawowych zasad (nie najnowszy komputer fad) powinien dopełnić pełną połowę twojej edukacji. Następnie, tak jak Andrew długo mówi, “tak długo, jak jesteś entuzjastycznie próbowanie nowych pomysłów, zawsze będziesz mieć szanse”.

Komputery są dobre, ale Moja rada brzmi: budować swoją karierę również na jej środku i lat późniejszych, budując na trwalszą strukturę nauki, inżynierii, lub innych umiejętności.

Spójrzmy teraz na poważne spojrzenie na swego rodzaju karierę wynikajä…ce z prowadzenia swojego zostalam z Stanford eksploracji projektu. Nie mogę odpowiedzieć na to teoretycznie, ale z podsumowaniem kariery moich absolwentów.

48 Biuro Karier w refleksji sejsmologii

na 25th anniversary z instytutu Stanford eksploracji projektu w 1998 roku, mieliśmy okazję do podsumowania, aby gromadzić wyniki 25 lat doświadczenia 50 osób. 48 prace doktorskie w SEP, żaden były martwe, 36 absolwentów pokazała, i byliśmy w stanie komunikować się ze wszystkimi innymi. Uważam, że warto jest pokusić się o stwierdzenie, że wszyscy nadal korzystać bezpośrednio z ich SEP edukacji w tym tych nielicznych, którzy pogrążył komputerów lub akademickiego. Nikt nie był bezrobotny w okresie 10064000, ale wielu z nich została zmuszona do zmiany firmy, niektóre kilka razy.

Poniżej jest Rick Ottolini analizy na podstawie jego alumni baza danych, a na SEP praca magisterska bazy danych .

Typ organizacji

16 oil company
15 poszukiwanie wykonawcy
7 uniwersytet
5 startup company
2 konsultant
2 computer company
1 agencji rządowej,

Gdzie mieszkają teraz

13 California
11 Texas
8 Europe
5 Colorado
5 Pozostałe North America
3 Ameryka Łacińska
3 Mideast/Azja/Australia

Praca magisterska temat rozpadu (multiple zliczeń)

21 Migracja/modelowanie
10 Velocity Ocena
8 Przetwarzanie sygnału
7 Moveout Dip
4 Szacowanie/inwersji
4 skosie układa
4 Tomo
3 Elastic waves
3 cele geologicznego
2 blisko powierzchni
2 Anisotropy (Anizotropia)
2 źródeł
1 tłumienie